Home  /  Blog  /  Last Minute  /  Táto stránka

5 atrakcií, ktoré by ste mali navštíviť v Kanade

Kanada

…Koho by nelákala? Úžasné miesto s vysokou životnou úrovňou obyvateľov, čo sa odráža aj na ich bezstarostnom živote. Je tiež skvelým dovolenkovým miestom pre všetkých tých, ktorí uprednostňujú aktívnu dovolenku v prírode a horách, namiesto ležania a ničnerobenia na pláži.

Atraktívne miesta a lákadlá Kanady

kanada

Ak si rezervujete letenky do Kanady, potom ste už len krôčik od pa

rádnej dovolenky. Pri prvej návšteve odporúčam navštíviť tieto hlavné mestá a atrakcie:

Toronto – hlavné mesto Ontaria. Toronto je najľudnatejšie mesto v Kanade. Je tiež jedno z najväčších miest v Severnej Amerike. S veľkým počtom etnických štvrtí, ako je Chinatown, Little India a Little Italy, Toronto je tiež najviac kultúrne rozmanitým mestom na svete.

Montreal – je po Toronte druhé najväčšie mesto v Kanade. Môže sa pochváliť najväčšou francúzsky hovoriacou komunitou mimo Paríža a celého Francúzska. Montreal je rušné metropolitné centrum, ktoré ponúka skvelé nákupné centrá, historické zaujímavosti, zábavné atrakcie, skvelé reštaurácie atď.

Niagarské vodopády – je séria troch inšpirujúcich vodopádov, nachádzajúcich sa na hranici Kanady (Ontario) a Spojených štátov (New York). Niagarské vodopády sú často nazývané miestom medových týždňov, no v posledných rokoch sa táto oblasť dosť vyvinula aj ako populárny cieľ rodinných a dobrodružných dovoleniek.

kanada1Národný park Banff – tento park nájdete v provincii Alberta a je to  prvý národný park v Kanade. Zároveň je v Kanade jeden z najväčších a najnavštevovanejších národných parkov. Park ponúka nádherné, dych vyrážajúce scenérie s voľne žijúcimi živočíchmi.

Vancouver – nachádza sa medzi horami a pobrežím Tichého oceánu v Britskej Kolumbii. Najkrajším lákadlom sú majestátne hory. Krajina ponúka prírodné „ihrisko“, v ktorom si turisti môžu zaplávať v oceáne, zajazdiť si na kolieskových korčuliach v malebných parkoch, či lyžovať na snehu v horách, a to všetko v jeden deň. Táto tretia najväčšia metropolitná oblasť v krajine je najpopulárnejšie miesto k návšteve v Kanade.

Letenky do Kanady

Na návštevu tejto úžasnej krajiny potrebujete len tri základné veci a tie sa vám zmestia do príručnej batožiny – letenky do Kanady, pas a šikovný plán.


Nechajte správu