Home  /  Najnovšie články  /  Táto stránka

Hľadáte najbližšiu dovolenkovú destináciu?

australia

Austrália

Austrália je v poradí šiesta najväčšia krajina na svete. Bola objavená cestovateľom kapitánom Jamesom Cookom v roku 1700. Austrálska príroda sa pokladá za najkrajšiu prírodu na svete. Aj dnes tam nájdete mnohé nedotknuté miesta vo svojej pôvodnej kráse. Práve preto táto krajina láka mnohých vycestovať a spoznať Austráliu na vlastnej koži. Viacerí filmoví režiséri sa práve v tejto krajine inšpirujú a natáčajú svoje filmy. Zaujímavá je aj fauna – v Austrálii môžete vidieť veľa vzácnych druhov živočíchov. Niektoré z nich nenájdete nikde inde vo svete, napríklad ježuru alebo vtákopyska.

Letenka do Austrálie

Letenka do Austrálie je váš prvý krok k tomu, aby ste si splnili váš sen. Uistite sa, že si vezmete aspoň mesiac voľna, pretože týždenná dovolenka vám v tejto krajine určite nepostačí. Na vycestovanie je pre Slovákov potrebné vybaviť si vízum, nenechajte sa tým však odradiť. Austrália ponúka ideálne počasie na dovolenku. Prevláda tam subtropické až mierne teplé podnebie. Ani v najchladnejšom období tam teplota neklesne pod +15°C.

S ubytovaním nebudete mať žiadny problém. V každom meste je niekoľko skvelých hotelov a motelov, ako aj rôzne turistické kempy, čo je najvýhodnejšie, ak plánujete precestovať veľký kus krajiny v pomerne krátkom čase. Odvážnejší sa môžu popri svojich cestách Austráliou ubytovať aj na rôznych farmách, v hosťovských izbách alebo malých penziónoch. Celá krajina je známa pre svoju čistotu a poriadok.

Zaujímavosti Austrálie

australiaJedna z mnohých zaujímavostí je oblasť Alice Springs. Táto oblasť je najznámejšia svojou sýtou červenou farbou. Všade dookola sa tiahne len červená púšť. Mestom preteká rieka Todd River, ktorá jedenkrát do roka úplne vyschne. Osada Alice Springs je jedinečná, bola založená len pred 130 rokmi, no odvtedy, akoby sa tu zastavil čas. Miestni si tu zaužívali tradície v podobe rôznych slávností a zábav, kedy sa prezliekajú do kostýmov, či usporiadavajú ťavie dostihy. Ak navštívite Alice Springs v období týchto slávností, zažijete skutočne veselé zážitky.

Anzac hill – je dominantným bodom mesta. Kopec s pamätníkom venovaným obetiam prvej svetovej vojny je hneď nad centrom mesta. Z Anzac hill je krásny panoramatický pohľad na celé mesto.

Aborigéni – boli pôvodní obyvatelia žijúci v Austrálii. Aboriginal Art & Cultural Centre ponúka pohľad na ich nástenné maľby, hudobné nástroje, bumerangy a rôzne sošky.

Letenky do Austrálie

Z Alice Springs si môžete spraviť výlety do oblastí Ayers Rock a Národného Parku Kata Tjuta. Samotné cestovanie po Austrálii nie je zložité. Rozhodnite sa a spravte prvý krok – rezervujte si letenky do Austrálie online. Jednoducho si vyberiete požadovaný dátum a destináciu a my vám pomôžeme nájsť dovolenku za najlepšiu cenu. Môžete sa však rozhodnúť aj pre last minute dovolenky. Sledujte ponuky last minute dovolenie na www.vzlietni.sk.


Nechajte správu