Home  /  Blog  /  Last Minute  /  Táto stránka

Kto by nechcel dovolenku v Thajsku?

Užite si každú vašu dovolenku ako by bola posledná

thajsko01Prenádherná krajina za prijateľnú cenu? Nemusíte byť celebrita na to, aby ste cestovali do zahraničia na najkrajšie miesta sveta. Dovolenka Thajsko je teraz dostupná každému vďaka ponukám last minute.

Thajsko je krajina, ktorá ponúka nádherné animované scény, rušné a moderné ulice plné motoriek a mníchov v oranžových róbach a budhistických chrámov. Thajsko je „posiate“ tradičnými poľnohospodárskymi dedinami, starovekými zrúcaninami a rajskými pobrežiami s nádhernými pieskovými plážami a modrými lagúnami, ktorým len málokto dokáže odolať. Tento podmanivý portrét vysvetľuje, prečo je Thajsko jedno z najpopulárnejších miest cestovateľov z celého sveta.  Aj napriek silnému toku cestovného ruchu, Thajsko si stále zachováva svoju typickú identitu s vlastnou, jedinečnou kultúrou a históriou. Aj preto je dovolenka Thajsko tak výnimočná. Ľudia žijúci v Thajsku sú známi najmä pre svoje úsmevy a láskavosť.

Teraz môžete cestovať lacnejšie celý rok – Last Minute Thajsko

Väčšina návštevníkov Thajska začína svoju trasu v hlavnom meste Bangkok. Bangkok spoznáte na základe záplav výškových budov, posvätných chrámov, „plávajúcich“ trhov, rušných nočných klubov a preplnených ulíc lemovaných pouličnými predavačmi, ktorí ponúkajú lacné suveníry a exotické jedlá. Mestá, ktoré sa nachádzajú na severe krajiny, napr. Chiang Mai či Chiang Rai, sú bránami do horského trekingu. Milovníci turistiky tam môžu vidieť okrem pokojnej prírody aj voľne žijúce živočíchy, či vonkajšie dobrodružstvo a etnické kmene. Ak túžite skôr po starobylej histórii, navštívte mestá ako sú Ayutthaya a Sukhothai. Pre plážových dovolenkárov ponúka južné Thajsko ostrovný raj Phuket, Ko Tao a Ko Samui, nádherné pláže a obľúbené letoviská Hua Hin a Krabi.

Niekoľko skvelých dôvodov, prečo navštíviť Thajsko

thajsko02Dovolenka Thajsko ponúka niečo pre každého. Od objavovania nádherných zrúcanín, cez špičkové potápanie, búrlivý nočný život, nákupné centrá,  nočné trhy, rodinné zábavné parky a luxusné kúpele, až po jazdu na slonovi, turistiku či prechádzku v džungli. Thajské jedlo je samo o sebe úžasnou pozvánkou. Thajská kuchyňa ponúka nekonečné množstvo mäsa, morských plodov a zeleninových pokrmov s ryžou a rezancami. Thajská kuchyňa je odlišná najmä svojimi koreninami. Často používané sú rybie omáčky a pikantné karí. Od pouličných predavačov si môžete kúpiť tradičné a vcelku lacné jedlo, no v meste ľahko nájdete aj medzinárodné reštaurácie.

Na cestovanie po Thajsku je dobré si vyčleniť aspoň mesiac voľna, i keď mnohým ani toľko nestačí. Je to skutočne krásna krajina. Nie zbytočne sa hovorí, že po návšteve Thajska sa vrátite ako vymenený, lepší človek. pocitmi a zážitkami, aké môžete prežiť na dovolenke.


Nechajte správu