Home  /  Blog  /  Last Minute  /  Táto stránka

Last Minute dovolenky

Vašu dovolenku si môžete naplánovať v rôznych cestovných kanceláriách. Ale ak máte radi dobrodružstvo a ste spontánni, určite viac oceníte last minute dovolenky. V last minute ponukách, teda cenovo výhodnejšie, nájdete nie len letenky, ale tiež ubytovanie.

Zažite last minute dobrodružstvo

last-minute-dovolenkaCestovné kancelárie ponúkajú last minute dovolenky po celý rok. Výhoda takejto neplánovanej dovolenky je, že môžete lacnejšie spoznávať svet. Nemusíte ani vedieť kam chcete cestovať. Proste sa na poslednú chvíľu rozhodnete, že chcete cestovať a vezmete dovolenku, ktorá je práve v ponuke. Možno sa dostanete do krajiny, pre ktorú by ste sa prvoplánovo nikdy nerozhodli, po dovolenke však zistíte, že to bol skvelý nápad a veľmi ste si to užili. Každý si predstavuje ideálnu dovolenku inak, no zrejme každý má vo svojich predstavách more a pláž. S last minute dovolenkou sa ale možno dostanete napríklad do Beppu v Japonsku. Beppu je jedným z najznámejších horúcich jarných stredísk v Japonsku a je strediskom s najväčším objemom teplej vody na svete. Beppu má 9 nádherných horúcich prameňov, známich aj ako „9 pekiel Beppu“, no sú určené viac na pozorovanie, než kúpanie. Najkrajšie na pozorovanie (dajú sa tu tiež robiť nádherné fotografie) je „Blood Pond Hell“ (Krvavý rybník pekla), ktorý má horúcu, červenú vodu.

Pláž, more, alebo originálne a jedinečné prírodné krásy a záhady?

last-minuteLast minute dovolenka vás môže dostať napríklad aj do Santa María del Tule v Mexiku. V tomto meste v mexickom štáte Oaxaca si môžete pozrieť strom s názvom Árbol del Tule, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento strom má najrobustnejší kmeň zo všetkých stromov na svete. Je taký široký, že si najskôr mysleli, že sú to niekoľko stromy zrastené spolu. Avšak testy DNA potvrdili, že ide o jeden stom. Strom je odhadovaný na vek medzi 1200 a 3000 rokov.

Popri takýchto last minute cestách môžete natrafiť napríklad aj na Libanon. Neviete čo by ste tam robili? Skúste navštíviť jednu z najzaujímavejších podzemných jaskýň na svete – Jeita Grotto. Táto jaskyňa sa skladá z dvoch samostatných, ale vzájomne prepojených krasových a vápencových jaskýň: Horné Grotto a Dolné Grotto. Horné Grotto sa pýši najväčším svetovým kvapľom – je to minerál, ktorý visí zo stropu tejto vápencovej jaskyne. Dolné Grotto má celkovú dĺžku 6200 metrov a nachádza sa 60 metrov pod Horným Grotto. Prechádzky v tejto jaskyni skrášľujú aj hladké povrchy podvodných riek a jazier. Farebnosť tejto jaskyne poskytuje skutočný zážitok.


Nechajte správu